Kolbászt és gofrit sütöttek a padon, viccelődtek a bombariadóval - ilyenek miatt kaptak intőket a magyar diákok
A tiszteletlenségnek is van határa, de mi azért jót nevettünk.
A tiszteletlenségnek is van határa, de mi azért jót nevettünk.
Nagyon tanárfüggő, hogy mennyire informatív és van olyan funkciója, amit közhelyszerűen senki sem használ, ám már messze nem olyan negatívak a diákvisszajelzések a KRÉTA rendszerről, mint amikor hat éve kötelezővé tették. Viszont számos hackertámadás sem volt elég ahhoz, hogy érdemben felemeljék a rendszer biztonsági szintjét, noha tele van érzékeny adatokkal kezdve onnan, hogy ki miből áll bukásra, mondjuk addig, hogy milyen egészségügyi adatok alapján mentették fel tesiből.
Pedig van némi különbség jogilag a tanóra és a foglalkozás között.
Az iskola vezetői feljelentést tettek, a rendőrség nyomoz.
A 19 éves fiú a tanulás helyett "egyszerűbb" megoldást választott.
Védelmébe vette a KRÉTA-rendszert Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára, szerinte a KRÉTA az állami, egyházi és magániskolák elvárásainak is képes megfelelni, az intézményeknek ugyanis „elemi érdeke, hogy az adminisztráció egyszerűbbé, átláthatóbbá, pontosabbá és felhasználóbarátabbá váljon”.
Az iskolákban továbbra is nehézséget okoz a Köznevelési Regisztrációs és Tanulmányi Alaprendszer (KRÉTA) használata, ugyanis a hibák jó részét még mindig nem sikerült orvosolni.
Bár az őszi félév már elkezdődött, több iskolában arra panaszkodnak: akadozik az állami e-napló bevezetése – derül ki a Magyar Nemzethez eljutott pedagógusi jelzésekből. A Krétát, vagyis a Köznevelési Regisztrációs és Tanulmányi Alaprendszert még 2016 nyarán vezették be a Klebelsberg Központ által fenntartott intézményekbe.
Egyre népszerűbb e-napló rendszer az iskolákban, a 2016/2017-es tanévben már 1099 intézmény állt az elektronikus rendszerre, 35 százalékkal több, mint egy évvel korábban - mondta Rétvári Bence államtitkár.
Pár éven belül eltűnhet a hagyományos iskolai ellenőrző, ezután a tanárok is kizárólag digitálisan rögzíthetik a diákok jegyeit, hiányzásait és az órarendet - írja a Magyar Nemzet.
Egyre több iskola tér át a hagyományos napló helyett a digitális változat használatára – az elektronikus napló egyben ellenőrző is, így a szülők minden egyes jegyről, szaktanári figyelmeztetésről és hiányzásról levelet kapnak.